گوش و حلق و بینی

وظایف پزشک های گوش حلق بینی

یک متخصص گوش و حلق و بینی در زمینه‌ی گوش، دهان، گلو و بینی آموزش دیده است. جدای از تمرکز این رشته بر سیستم تنفسی، متخصص گوش حلق بینی به بیماری‌های حنجره، سینوس‌ها و ساختار صورت و گردن نیز تسلط دارد. متخصص گوش حلق بینی هم‌چنین دوره‌هایی در حوزه‌ی علوم ارتباطی شامل درمان گفتاری و شنیداری، طی کرده است. وظایف متخصص گوش و حلق و بینی به نوع بیماری و تخصص اضافی آن‌ها بستگی دارد.
گوش‌ها و بینی

یک متخصص گوش حلق بینی اختلالات گوشی شامل کم‌شنوایی، اختلال در حفظ تعادل، سوت کشیدن گوش و مشکلات حاد گوش داخلی و خارجی را درمان می‌کند. متخصص گوش حلق بینی هم‌چنین بر مشکلات سینوسی و پلیپ بینی که منجر به خرناس کشیدن در خواب، آلرژی و اختلالات چشایی می‌شود تمرکز دارد. متخصص گوش حلق بینی ممکن است جراحی پلاستیک را برای حل مشکلات ساختاری در شکل بینی انجام دهد.

سر و گردن

متخصص گوش و حلق و بینی به دنبال علل سردردهای میگرنی نیز است. به‌علاوه، متخصص گوش و حلق و بینی بیماری‌ها و اختلالات گلو، تیروئید و حنجره شامل اختلال در خوردن، بلعیدن و صحبت کردن را نیز بررسی می‌کند. درمان مشکلات سر و گردن که منجر به اختلال در سیستم بینایی، شنیداری و بویایی می‌شود، ممکن است مربوط به بیماری‌های ویروسی، تصادفات یا سرطان باشد. لارنگولوژی مخاطات حنجره و بیماریهای حاصل از صحبت کردن مانند پولیپ و ندول حنجره را بررسی می کند و با لیزر، انقلابی عظیم در جراحی حنجره ایحاد شده است. درمان اختلال عصبی جمجمه‌ای نیز بخشی از این تخصص است.

آزمایش، تشخیص و درمان

متخصص گوش و حلق و بینی، آزمایش‌های مختلفی مانند بررسی حساسیت‌ها، بیماری‌های ویروسی و سرطان را اجرا می‌کند. متخصص گوش و حلق و بینی دارو تجویز کرده، درمان را اجرا، شنوایی را آزمایش و بیمار را به پزشک مربوطه ارجاع می‌دهد. متخصص گوش و حلق و بینی جراحی پلاستیک و ساختاری را نیز به کمک میکروسکوپ‌های قدرتمند انجام می‌دهد. جراحان پلیپ را حذف، شکاف سقف دهان را اصلاح تومورها یا سلول‌های سرطانی را درمان می‌کنند و شکل ظاهری بینی را تغییر می‌دهد.

در کلینیک سروش تیمی از مجرب ترین متخصصین گوش و حلق و بینی را کنار هم جمع کرده ایم و توانسته ایم با خدمات کامل خود، رضایت حداکثری بیمارن را کسب کنیم.

 

لیست متخصصین گوش و حلق و بینی کلینیک سروش:

 

۱. آقای دکتر عباس غفاری؛ متخصص و جراح گوش و حلق و بینی از دانشگاه ملبورن استرالیا در روزهای چهارشنبه حضور دارند.

۲. آقای دکتر قنبریان؛ جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و پلاستیک بینی، با تجربه بیش از بیست سال در زمینه های پلاستیک و انحراف بینی، سینوس، لوزه و تومر های غدد بزاقی و گردن که در روز های دوشنبه حضور دارند.

۳. اقای دکتر حمید مزارعی؛ بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی، آندوسکوپی سینوس – پلاستیک بینی و عضو انجمن علمی جراحان گوش-گلو-بینی-سر-گردن ایران که در روزهای یکشنبه و سه شنبه در کلینیک سروش حضور دارند.

 

۴. آقای دکتر بهروز براتی؛ فوق تخصص گوش و متخصص گوش و حلق و بینی و حنجره، استادیار دانشگاه که در روزهای ………. در کلینیک سروش حضور دارند.

۵٫ آقای دکتر نیما براردان سادات: متخصص و جراح گوش و حلق و بینی و سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت، جراح آندوسکوپی بینی و سینوس، عضو انجمن راینولوژی ایران که در روزهای شنبه و پنج شنبه در کلینیک فعالیت دارند.

 

مشاوره ی جراحی زیبایی بینی و صورت شنبه ها و پنج شنبه ها توسط دکتر نیما برادران سادات 

اینستاگرام: Dr.baradarann

 

مشاوره ی جراحی بینی و صورت یکشنبه ها و سه شنبه ها توسط دکتر حمید مزارعی

 

مشاوره ی جراحی گوش دوشنبه ها و چهارشنبه ها توسط دکتر عباس قنبریان ودکتر عباس غفاری